تبلیغات
یاد یاران (دفاع مقدس)

یاد یاران (دفاع مقدس)
در و دیوار شهرم خوب می دانند،تمام افتخار ما شهیدانند
قالب وبلاگ
سید حسین از کلاس اول ابتدایی، با شروع تعطیلات تابستانی،هر روز به مکتب قرآن میرفت و تا کلاس چهارم ابتدایی توانست قرآن را ختم نماید.
وی قاری قرآن صبحگاه مدرسه و تکبیر گوی مسجد بود.
با بچه های محله در تیم فوتبال بازی میکرد و با شنیدن اذان، دوستان خود را به مسجد میخواند و پس از نماز، جلسه قرائت قرآن برگزار مینمود.
سید حسین شرایط مختلفی در زندگی داشت، یک وقت دانشجویی مبارز بود، زمانی چریک مسلح بر علیه رژیم طاغوت و وقتی یک معلم توانا، اما برخورد و رفتارش در خانه، هیچ وقت تفاوت نمیکرد.
هر گاه وارد منزل میشد با شور و حرارت خاصی، همه را تحت تاثیر قرار می داد.
نسبت به مادرش بسیار تکریم میکرد و غالبا دست ایشان را می بوسید، نسبت به برادران و خواهران بزرگتر نیز چنان با عاطفه بود که هرکس او را محرم راز خود میدانست و در رفتار با بچه های کوچکتر (خواهر زاده هاو برادر زاده ها) چنین بود که همه را جمع کرده و همچون یک کودک با آنها بازی میکرد.
غذای شور

روزهای اول جنگ، حضرت آیت الله خامنه ای در اهواز مستقر بودند، در آن ایام ایشان ناراحتی معده داشتند، اما غذایی جز کنسرو سرد در اهواز نبود. بعضی روزها حسین غذای مختصری از منزل برای ایشان می برد. یک روز اقا برای نهار به منزل آمدند. در آن زمان مادر شهید حسین و دو نفر از خواهرانش غذا تهیه کرده بود. غذای آن روز مقداری کباب برگ بود آقا آن را میل کردند. بعد از نهار که تشریف بردند مادر و دو دخترش از یکدیگر سوال کردند شما به غذا نمک زدی؟
خواهر بزرگ گفت:آری. خواهر ک.چک هم گفتک ای وای من هم به غذا نمک زدم.
مادر با ناراحتی گفت: من که به غذا نمک زده بودم، شما چرا نمک زدید؟!


طرح کانال دور شهر

برادر آهنگران نقل میکند: در یکی دو ماه اول جنگ، در بازگشت از سفر شوش در خدمت حضرت آیت الله خامنه ای و همراه شهید علم الهدی بودیم.
نرسیده به پلیس راه اهواز، از جاده اصلی چند صدمتر به طرف بیابان رفتیم.
آنجا سید حسین طرح کانال دور شهر را برای حضرت آیت الله خامنه ای، توضیح داد و ایشان این اقدام را بسیار جالب و ضروری خواندند. این طرح با پیشنهاد سید حسین طراحی و اجرا شده بود. طرح این بود که در اطراف اهواز از سمت غرب، کانالی حفر کنند و در آن آب جاری نمایند، تا اگر تانک های عراقی پیشروی کردند، نتوانند وارد شهر شوند.


زمین ورزش

برادر شریفی میگوید:
در ایامی که سید حسین فرمانده سپاه هویزه بود، هر روز صبح از مقر سپاه تا زمین ورزشی که در فاصله چند صد متری بود، می دویدند و در آنجا به نرمش می پرداختیم. وقتی که به این زمین چمن می رسیدیم با اینکه هوا سخت سرد بود و نم صبحگاهی روی چمنها نشسته بود سید حسین کفش و جورابش را در می آورد و با پای برهنه، ما را رهبری میکرد.
یک وقت از ایشان سوال کردم، که چرا چنین می کنی؟
گفت: در تاریخ خوانده ام که پیامبر (ص) زمینی را که محل تمرین مجاهدان بوده می بوسیدند من به احترام زمینی که پیامبر (ص) آن را بوسیدند، کفش و جورابم را در می آورم.


مناجات شبانه

یک هفته قبل از عملیات هویزه، به سپاه هویزه رفتم تا با کسی دیدار کنم. همه خوابیدیم. نیمه شب از خواب برخواستم، دیدم سید حسین چراغ قوه ای لای مفاتیح گذاشته و در حالی که به شدت گریه میکند، دعا می خواند. از او سوال کردم، اذان صبح را گفته اند؟
گفت:نه. دو ساعت تا اذان صبح باقی است.


شهادت حماسی حسین

برادر محمود زاده، در کتاب حماسه هویزه می نویسد:
قامت حسین، از میان دود و گرد و غبار پشت خاکریز پیدا شد. یک تانک دیگر با گلوله حسین به آتش کشیده شد. پیدا بود که از همه افراد گروه، اکنون فقط حسین زنده مانده است. حسین از جا بلند شد و خود را به خاکریز دیگر رساند.غیر از گلوله ای که در آر پی جی بود، یک گلوله دیگر هم داشت. دوباره پیشروی تانک ها شروع شد. به قصد تصرف خاکریز پیش می آمدند. حسین پشت خاکریز خوابیده بود .تانک به چند متری خاکریز که رسید، حسین گلوله اش را شلیک کرد، دود غلیظی از تانک بلند شد.چهار تانک دیگر به ده متری حسین رسیده بودند. حسین از جا بلند شد و آخرین گلوله را رها کرد. سه تانک باقیمانده در یک زمان به طرف حسین شلیک کردند و محل استقرار حسین را دود و گرد و خاک پوشاند، گرد و خاک که کمی فرو نشست توانستیم اول آر پی جی و سپس حسین را ببینیم. جسد حسین به پشت روی ته مانده خاکریز افتاد و چفیه بلند گردنش، صورت او را کاملا پوشانده بود.الـتــمــاس دعــا


طبقه بندی: زندگی نامه، خاطرات،
[ سه شنبه 11 اسفند 1388 ] [ 11:01 ق.ظ ] [ شهید گمنام ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مرا بـالی اسـت از پـرواز مـانده
قدمهایی اسـت در آغـاز مـانده

شهیـدان! دستـهایـم را بگیـریـد
منــم همـــراهِ از ره بــاز مـانــده

نویسندگان
لینک دوستان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگو ذکر مهدویت محرم
احادیث ساعت
وصیت نامه موسیقی

امکانات وب

ایران رمان

ابزار هدایت به بالای صفحه

کاشف الکرب